2020. gadā elektronisko datu aprite Baltijas uzņēmumiem ietaupījusi vismaz 60 miljonus eiro 

EDI, Jaunumi

2020. gadā elektronisko datu aprite Baltijas uzņēmumiem ietaupījusi vismaz 60 miljonus eiro 

2020. gadā Telema sistēma apstrādājusi vairāk nekā 18 miljoni elektronisko komercdokumentu. Vidēji viena e-dokumenta apstrāde ietaupa 20 minūtes cilvēkdarba. Balstoties uz datiem par mazumtirdzniecības vidējām algām, var secināt, ka Telema klientiem ietaupījusi 60 miljonus eiro.

Elektroniskais dokuments (e-dokuments) ir dokumenta mašīnlasāmā forma ar tādu pašu juridisko spēku kā papīra dokumentam. Būtiskākais ieguvums, izmantojot mašīnlasāmus elektroniskus dokumentus, ir iespēja automatizēt to apstrādi, tā paaugstinot uzņēmuma produktivitāti un samazinot resursu patēriņu.

Pagājušajā gadā Baltijā izveidoti vairāk nekā 6500 jauni EDI savienojumi. Salīdzinot ar 2019.gadu, E-dokumentu apjoms Telema tīklā pieaudzis par 7%. Telema elektronisko datu apmaiņas tīklam pievienojušies vairāk nekā 200 jauni klienti, tostarp Araxes, Prike Latvija, Cesvaines piens, HUSQVARNA LIETUVA un SEB Liising. Sākot ar 2020. gada maiju, Telema piedāvā e-rēķinu pakalpojumu arī caur Merit Tarkvara, ļaujot vairāk nekā 50 000 Merit klientiem nosūtīt un saņemt e-rēķinus.

“Mūsu pakalpojumi palīdz uzņēmumiem būt efektīvākiem un konkurētspējīgākiem. Pandēmijas ietekmē digitālā dokumentu apmaiņa pērn ir sasniegusi pagrieziena punktu. Tagad uzņēmumi digitalizē ikdienas procesus, lai ne tikai atbrīvotu resursus citiem uzdevumiem, bet arī lai samazinātu ar fizisku saskarsmi saistītos riskus,”

komentē Telema SIA izpilddirektore Alda Bražūne. Savukārt Telema AS izpilddirektore Hele Hammera papildina:

“Nav papīru – nav fiziskā kontakta, par vienu satraukumu mazāk”.

Vēl viena attīstības tendence ir pieaugošā e-komercijas nozīme, kas ievērojami palielinājusi pieprasījumu pēc produktu datiem.

“Priecājamies redzēt, ka mūsu jaunākais produkts Telema PDS tiek palaists tieši īstajā laikā, lai atbalstītu šo vajadzību un palīdzētu mūsu klientu digitalizācijas ceļā”, piebilst Hammera.

Telema PDS (Product Data Sync) ir risinājums, kas ļauj piegādātājiem efektīvi izveidot, uzglabāt un administrēt savu produktu datus vienā datu bāzē un droši apmainīties ar tiem ar mazumtirgotājiem.

2021.gadā Telema prognozē stabilu elektronisko dokumentu apjoma pieaugumu par 10%. Telema arī paredz daudz plašāku EDI dokumentu apmaiņas papildpakalpojumu izmantošanu, tostarp grāmatvedības dokumentu elektroniskās darbplūsmas (Telema eFlow) vai produktu datu sinhronizāciju starp piegādātājiem un mazumtirgotājiem (Telema PDS).