RAKUS ir pirmā slimnīca, kas izmantos Telema EDI

EDI, EDI Buyer klientu stāsti, Jaunumi, Klientu stāsti

RAKUS ir pirmā slimnīca, kas izmantos Telema EDI

2019. gada decembrī Telema un RAKUS parakstīja līgumu par Telema EDI risinājuma izmantošanu. RAKUS (Rīgas Austrumu Klīniskā Universitātes slimnīca) ir lielākā slimnīcu apvienība Latvijā, kurā ietilpst pieci atseviški stacionāri. Šī ir pirmā slimnīca, kas Latvijā ieviesīs EDI. E-pasūtījumu un e-rēķinu aprites nodrošināšana ir daļa no plašāka piegādes ķēdes optimizācijas projekta.

RAKUS ir vairāk kā 500 piegādātāju, ar kuriem ik gadu slimnīca apmainās ar gandrīz 100,000 dokumentiem. Tiešo savienojumu izveide ar katru piegādātāju nebija iespējama. Telema SIA Pārdošanas direktors Valdis Zītars skaidro: “RAKUS meklēja pakalpojuma sniedzēju ar ilggadēju EDI pieredzi. Telema ar savu 20 gadu pieredzi un plašo partneru tīklu (4,500 veikalu un 1,200 piegādātāju) izrādījās ļoti piemērota.”

Kā stāsta RAKUS galvenais grāmatvedis Andris Kaktabulis: “Elektronisko pasūtījumu sūtīšana un e-rēķinu saņemšana ir daļa no plašāka piegādes ķēdes optimizācijas projekta. EDI mums palīdzēs novērst kļūdas, kā arī sniegt atgriezenisko saiti par saņemtajām precēm daudz ātrāk, nekā šobrīd, jo uzreiz varēsim salīdzināt e-pasūtījumu ar atsūtīto preces piegādes dokumentu. E-rēķina pārsūtīšana uz grāmatvedības programmu ir vēl papildus bonuss.”

Valdis Zītars no Telema komentē tālāk: “FMCG tirgū visu pasūtīto produktu nesaņemšana vai nepilnu produktu apjomu saņemšana ir visai izplatīta. Savukārt, veselības aprūpes sektorā šāda situācija nav pieņemama. Ātras atgriezeniskās saites saņemšana par jebkuru krājumu nepietiekamību ir kritiski svarīga, lai ātri sāktu meklēt aizstājējus. Šai gadījumā EDI sniedz lielu vērtību – kritiskās informācijas aprite tagad aizņems minūtēs, nevis stundas vai dienas.”

Sistēma ir veidota ciešā sadarbībā ar RGP SIA, kas ir viens no lielākajiem HORIZON ERP atbalsta uzņēmumiem Latvijā. RGP SIA direktors Jānis Priedītis komentē: “Mēs redzam RAKUS projektu kā pirmo soli Latvijas veselības aprūpes sniedzēju “edifikācijas” virzienā. Ieguvumi procesos un uzlabotais darījumu apstrādes ātrums ir ļoti pārliecinoši iemesli ieviest EDI. Mēs esam gatavi atbalstīt visus Horizon lietotājus EDI projektos.”

RAKUS Galvenais grāmatvedis Andris Kaktabulis uzrunā veselības aprūpes industrijas piegādātājus: “Mūsu mērķis ir “edificēt” vairāk kā 50% mūsu pasūtījumu un rēķinu līdz 2020. gada beigām, paceļot šo daļu līdz 95% pēc trim gadiem. Mēs ticam, ka mūsu piegādātāji saredz ieguvumus un ir gatavi šim augstākajam saziņas līmenim, cik vien drīz iespējams.”

Slimnīcas visā Eiropā arvien vairāk uzsāk iniciatīvas dēļ lielā spiediena samazināt veselības aprūpes izmaksas šī brīža dinamiskajā vidē. Piegādes ķēžu izmaksu samazināšana ir viens no galvenajiem fokusiem Eiropas slimnīcu izmaksu optimizācijas stratēģijās. EDI izplatības līmenis ir visaugstākais Apvienotajā Karalistē (virs 80%), kam seko Francija, Beneluks valstis, Dānija un Vācija. Visizplatītākie darījumu dokumenti Eiropā ir pasūtījums, preču transportēšanas dokuments, preču saņemšanas dokuments un rēķins (ORDERS, ORDRSP, DESADV, RECADV un INVOICE).

RAKUS ir lielākā slimnīcu grupa Latvijā, kurā ietilpst pieci stacionāri, nodrošinot daudzpusīgus veselības aprūpes pakalpojumus. Kopā slimnīcās gada laikā sniedz pakalpojumus vairāk kā 70 000 stacionāri un 760 000 ambulatori ārstētiem pacientiem.

Telema ir vadošais EDI un e-rēķinu operators Baltijas valstīs, kas piedāvā piegādes ķēdes datu plūsmas automatizācijas IT risinājumus. Telema pakalpojumus izmanto vairāk kā 4,400 veikalu un 1,200 piegādātāju. Gada laikā šie uzņēmumi apmainās ar vairāk kā 18 miljons dokumentiem.

RGP ir viens no vislabāk zināmajiem Horizon ERP izplatītājiem un biznesa procesu optimizācijas uzņēmumiem Latvijā. Uzņēmumam ir plaša klientu apkalpošanas pieredze gan valsts, gan privātajā sektorā.