Rimi 4DOC elektroniskā dokumentu apmaiņa: bieži uzdotie jautājumi

EDI, Jaunumi

Rimi 4DOC elektroniskā dokumentu apmaiņa: bieži uzdotie jautājumi

2020. gada augustā Rimi Baltic sāka pāreju uz četru e-dokumentu (4DOC) apmaiņu savā piegādes ķēdē. Četri iesaistītie dokumenti ir:

  1. Pasūtījums (ORDER),
  2. Pavadzīme (DESADV), 
  3. Saņemšanas apliecinājums (RECADV),
  4. Rēķins (INVOICE).

Divi no šiem dokumentiem – pasūtījums un rēķins – ir labi zināmi it visiem piegādātājiem. Pārējie divi dokumenti ir mazāk pazīstami, tādēļ arī retāk lietoti.

E-pavadzīme paātrina un vienkāršo preču saņemšanu. Patreiz derīguma termiņus un partijas numurus jāievada manuāli. Tas ir laikietilpīgi un var radīt kļūdas. Nākotnē šo informāciju varēsiet nolasīt automātiski no elektroniskā nosūtīšanas apliecinājuma.

Elektroniskais saņemšanas apliecinājums ļauj pasūtītājam, piemēram, Rimi, sniegt piegādātājam precīzāku informāciju par faktiski pieņemto piegādi.

 

Biežāk uzdotie jautājumi par Rimi četru dokumentu procesu

  • Vai visiem piegādātājiem jānodrošina četru dokumentu aprite? Jā, visiem Rimi izplatīšanas centra (noliktavas) piegādātājiem Igaunijā, Latvijā un Lietuvā jāievēro šis process.
  • Vairākas pavadzīmes (DESADV). Vai tad, ja vienam pasūtījumam ir izstādītas vairākas pavadzīmes (DESADV), atpakaļ arī tiks saņemti vairāki saņemšanas paziņojumi (RECADV)? Nē, ja preces piegādātas vienā reizē, visas kopā, tad pasūtītājs jums sagatavos vienu saņemšanas paziņojumu (RECADV). 
  • Kāda mērvienību sistēma jāizmanto pavadzīmē (DESADV)? Vēlams izmantot  ISO mērvienību kodus.
  • Ko vēl vērts zināt, pārejot uz jauno procesu? Ja ar citiem tirgotājiem jau esat uzsākuši četru dokumentu apmaiņu, tad, lai jūsu apritei pieslēgtu arī Rimi un Maxima, nepieciešams vien uzziņot mums. Savukārt, ja vēl neesat uzsākuši četru dokumentu procesu,  droši sazinieties ar Telema Klientu Servisu – mēs jums palīdzēsim sākt!
  • Kāds ir termiņš pārejai uz četru dokumentu apriti? Jums vēl ir laiks līdz 31. oktobrim, lai sakārtotu un paplašinātu savu grāmatvedības sistēmu.