Telema klienti ietaupīja 125 miljonus eiro: 2023. gada aktualitātes

E-rēķini, EDI, Jaunumi

Telema klienti ietaupīja 125 miljonus eiro: 2023. gada aktualitātes

2023. gadā Telema tīkls apstrādāja vairāk nekā 23,7 miljonus elektronisko dokumentu. Vidēji uzņēmumi, kas izmanto Telema EDI pakalpojumus, ietaupa 20 minūtes uz vienu e-dokumentu. 2023. gadā kopumā tas veido 10,7 miljonus stundu. Balstoties uz pagājušā gada statistiku par mēneša personāla izmaksām mazumtirdzniecībā, Telema klienti ir ietaupījuši pārsteidzošus 125 miljonus eiro.

Pagājušajā gadā Telema sniedza pakalpojumus vairāk nekā 15 000 lietotājiem vairāk nekā 2500 uzņēmumos. Mūsu dokumentu apjoms sasniedza 23,7 miljonus dokumentu. Lielākā daļa mūsu klientu atrodas Baltijas valstīs, bet kopumā 67 valstīs līdz 2023. gada beigām. Visbiežāk apmainītie dokumentu tipi ir rēķini, pasūtījumu akti, pavadzīmes, atgriešanās akti un arvien vairāk arī grāmatvedības dokumenti, piem. virsgrāmatas ieraksti.

Plašs EDI tīkls

2023. gadā tika izveidoti vairāk nekā 9500 jauni EDI savienojumi. Telema tīklam pievienojās vairāk nekā 200 lielāki un mazāki jauni uzņēmumi, starp tiem

  • Igaunijā: LIDL, Osama Eesti, FEB, Saudade, Figuraata, Foodie restorāns, N58, Premier Hotels,
  • Latvijā: Bolt un Wolt Market, Malko, Virsi-A,
  • Lietuvā: Wolt Market, Aco Nordic, Edega, Statyk Pats, Etovis, utt.

EDI (Electronic Data Interchange) pakalpojumi ir uzņēmējdarbībai kritiski svarīgi pakalpojumi. Vairāk nekā 5500 veikalu (pircēju) un 1500 piegādātāju Baltijas valstīs ir uzticējuši savus svarīgākos biznesa procesus Telemai. Katru dienu tie apmainās ar vairāk nekā 70 000 elektroniskiem dokumentiem (pasūtījumiem un rēķiniem) caur Telema EDI tīklu.

Partnerības un sadarbība, Peppol

Daudzi uzņēmumi sadarbojas ar partneriem, tostarp piegādātājiem un klientiem, ārpus savām valsts robežām. Tas padara EDI un e-rēķinu roamingu (viesabonēšanu) par svarīgu iniciatīvu. 2023. gadā Telema savam tīklam pievienoja vēl 3 EDI roaminga operatorus. Gada beigās mums ir 29 roaminga partneri 14 valstīs visā pasaulē.

Telema Sertificēto Partneru programma ir vērsta uz labāku klientu pieredzi, pievienojoties Telema EDI tīklam. 2023. gada beigās, Baltijas valstīs ir 39 sertificēti partneri, kas atbalsta 30 dažādas ERP programmatūras. Šo uzņēmumu klienti bez maksas (no Telema puses) izbauda standarta EDI pakalpojumu aktivizēšanu. 2023. gadā CompuCash kļuva par jauno sertificēto partneri.

Peppol (Pan-European Public Procurement On-Line tīkls) tīkls paplašinās. 2023. gadā Telema, Peppol piekļuves punktu nodrošinātājs Baltijas reģionā, novēroja, ka papildu 5 klienti sāka apmainīties ar dokumentiem ar saviem partneriem, izmantojot Peppol. Tomēr mēs sagaidām, ka izaugsmes temps paātrināsies, īpaši Latvijā, kur no 2025. gada B2B rēķinu izrakstīšana kļūs obligāta, ar Peppol kā norādīto kanālu. Telema ir gatava sniegt Peppol piekļuves punkta pakalpojumus visām ieinteresētajām pusēm.

1,4 miljoni eiro produkta attīstībā un izpētē

Ja mazumtirgotāja pasūtījums nesasniedz piegādātāju laicīgi, produkti nebūs plauktos, kad patērētājiem tie būs nepieciešami. Tāpēc Telema uzskata savu sistēmu uzticamību par ārkārtīgi svarīgu un lepojas ar ļoti augsto SLA (pakalpojuma līmeņa pieejamību) 99,9%.

Tik augsta SLA nebūtu iespējama bez nepārtrauktas izpētes un Telema kodolsistēmu attīstības. Pēdējo 5 gadu laikā Telema ir ieguldījusi vairāk nekā 5 miljonus eiro savu EDI pakalpojumu attīstībā. 2023. gadā mēs ieguldījām vairāk nekā 1,4 miljonus eiro un plānojam ieguldīt vēl vienu miljonu eiro 2024. Gadā.

Telema MatchFlow: Revolucionārs solis AP automatizācijā

2023. gads arī iezīmēja Telema MatchFlow izlaišanu, ilgi gaidītu risinājumu, kas automatizē rēķinu, pasūtījumu un preču saņemšanas trīspusējo atbilstību. MatchFlow īpaši gūst labumu ražošanas sektoros, automatizējot 80% no to pirkuma rēķinu procesiem. Agrīnie pieņēmēji, piemēram, Leden, Nordic Milk, Tere un Farmi, jau bauda MatchFlow pārveidojošās priekšrocības. Telema nākamajā gadā apņemas padziļināt šo ietekmi, veidojot papildu integrācijas ar lielākajām ERP sistēmām un paplašināt lietotāju bāzi.

Vide, Sabiedrība, Pārvaldība – Telema rūpējas par ESG

2023. gada novembrī Telema ESG komanda sāka piedalīties ESG meistarklasēs, ko organizēja Uzņēmējdarbības atbalsta organizācija Enterprise Estonia (EAS) un KredEx kopuzņēmums. Apmācību programmas noslēgums ir paredzēts 2024. gada aprīlī, kuras laikā tiks izstrādāta Telema ESG stratēģija un ceļvedis. Telema piešķir nozīmīgu uzsvaru ESG jautājumiem un, aizietot tālāk par sava darbības saskaņošanu ar ESG standartiem, redz iespēju atbalstīt klientu uzņēmumus ESG saistītos aspektos. Tas galvenokārt tiek sasniegts, samazinot manuālo darbu un atkritumus, kas saistīti ar dokumentu apstrādi iepirkuma un pārdošanas nodaļās.

telema customers

Klientu apmierinātība NPS 68

Gadu no gada Telema klienti sniedz noderīgu atgriezenisko saiti Telemai NPS aptaujā. 2023. gadā mēs saņēmām vairāk nekā 1400 atbildes, kas rezultējās ar NPS 68. Tas ievērojami pārsniedz nozares vidējo rādītāju. Papildus tam, ka mūs priecē mūsu klientu apmierinātība, mēs augstu vērtējam arī uzlabojumu priekšlikumus mūsu produktiem.

Sabiedrības izglītošana

Kā vadošais EDI un e-rēķinu operators Baltijā, Telema cenšas veicināt elektronisko datu apmaiņas un e-rēķinu nozares izaugsmi. Sadarbojoties ar publisko sektoru un izglītības iestādēm, mēs organizējām seminārus un lekciju ciklus, kā arī prezentējām konferencēs, piemēram:

  • Nodrošinājām lekcijas par e-rēķinu un e-datu apmaiņas tematiem universitātēs Igaunijā (Taltech, Estonian Business School, Tallinn University of Applied Sciences un Mainor) un Lietuvā (Kauno Tehnoloģiju Universitāte).
  • Piedalījāmies un prezentējām konferencēs (piemēram, Lietuvas piegādes ķēžu konferencē un Igaunijas iepirkumu vadības konferencē).
  • Vadījām vebinārus sadarbībā ar mūsu labajiem partneriem Softera, Excellent, BCS Itera, Ektaco, Oixio, Directo un COOP Banka.
  • Piedalījāmies vebināros par reālā laika ekonomikas tematiem, ko organizēja Apriņķu Attīstības Centri.
  • Novembrī vadījām vebināru par “ESG un e-rēķiniem” sadarbībā ar Igaunijas Finanšu ministriju.

Kopumā 2023. gadā Telema piedalījās vai palīdzēja organizēt gandrīz 30 pasākumus, vebinārus, lekcijas vai konferences.

telema kliendid

“Atspoguļojot pagājušo gadu, 2023. gads izceļas kā īpaši veiksmīgs Telemai. Mēs ne tikai sasniedzām svarīgus finanšu mērķus, tostarp 5 miljonu eiro apgrozījumu; mēs arī nodrošinājām būtiskus ietaupījumus mūsu klientiem, kopā sasniedzot 125 miljonus eiro. Bet mūsu sirdi silda ne tikai cipari. Pagājušajā gadā mēs laidām klajā inovatīvus produktus, piemēram, Telema MatchFlow, un spērām nozīmīgu soli uz priekšu kā Peppol piekļuves punkta nodrošinātājs, demonstrējot mūsu apņemšanos inovācijām un augstvērtīgai klientu apkalpošanai. Šis gads, bija pilns ar izaugsmi, lielu klientu apmierinātību un dziļāku iegremdēšanos mūsu ESG apņemšanās. Mēs ar nepacietību gaidām iespēju veidot nākotni uz šī panākuma pamata un padarīt to vēl spilgtāku gan Telemai, gan mūsu kopienai.”

Hele Hammer, Telema izpilddirektore
2024. gada 27. marts