Vai EDI operatori pievieno vērtību?

EDI

Vai EDI operatori pievieno vērtību?

Vai EDI operators tikai pārsūta EDI dokumentus no sūtītāja adresātam? Lielākā daļa mūsu klientu zina, ka gandrīz vienmēr ir nepieciešama formāta pārveidošana. EDI operators arī pārbauda lietotāja tiesības, nodrošina drošus un uzticamus kanālus, apstrādā dokumentus, uzrauga plūsmu un uztur notikumu žurnālus. Papildus ir vairāki vērtību pievienojošie pakalpojumi, lai izlīdzinātu potenciālos biznesa programmatūras funkciju ierobežojumus.

 

Datu papildināšana

Dažreiz uzskaites programmatūra nevar izdot dokumentu ar visiem nepieciešamajiem datiem. Daži piemēri: partnera uzņēmuma reģistrācijas numurs ir norādīts dokumentā, bet trūkst tā nosaukuma un adreses. Dažreiz papildus nulle tiek pievienota izstrādājuma 12 ciparu kodam, jo kāda sistēma glabā tikai 13 ciparu kodus. Šādu noviržu labošana manuāli aizņemtu daudz laika un pūļu. Saskaņā ar norunātajiem noteikumiem Telema var pievienot un mainīt datus automātiski pirms dokumenta nosūtīšanas. Tādējādi adresāts saņem augstas kvalitātes dokumentus, kas var tikt apstrādāti uzreiz, bez papildu administratīvā darba.

 

Validēšana

Uzņēmumiem var būt specifiskas prasības rēķiniem papildus likumā noteiktajām prasībām. Piemēram, Selver pieprasa, lai visos rēķinos būtu atsauce uz saistīto pasūtījumu. Rimi nevar importēt rēķinus ar numuriem, kas ir garāki par 35 cipariem. Telema var uzstādīt validatorus, kas pārbauda katru dokumentu attiecībā uz Jūsu specifiskajiem noteikumiem. Ja dokumentā kaut kas nebūs kārtībā, to nenosūtīs adresātam un sūtītājs tiks informēts par problēmām. Pašlaik Telema validatori var pārbaudīt 160 dažādus noteikumus.

 

Sakritība

Sakritība ir funkcija, kas salīdzina divus dokumentus pēc iepriekš noteiktiem kritērijiem. Piemēram, Bauhof vēlas, lai visi tā rēķini precīzi sakristu ar attiecīgo saņemšanas apstiprinājumu. Ja dokumenti atšķiras, rēķins netiek importēts Telema sistēmā un sūtītāju informē par nepieciešamību nosūtīt izlabotu dokumentu. Šāda pārbaude nodrošina, ka rēķins tiek izdots precīzi par faktiski saņemto daudzumu un var automātiski tikt apstiprināts samaksai.

Šie trīs iepriekšminētie papildu pakalpojumi tiek lietoti visbiežāk, bet pievienotās vērtības pakalpojumu klāsts ir daudz plašāks. Palīdzēsim atrast jūsu uzņēmumam piemērotākos.