Starp Telema klientiem ir izveidotas jau 100 000 e-piegādes saites

E-rēķini, EDI, Jaunumi

Starp Telema klientiem ir izveidotas jau 100 000 e-piegādes saites

Šī gada janvārī tika pārkāps nozīmīgs slieksnis: Baltijā lielākā datu aprites jeb EDI-operatora Telema klienti savstarpēji ir izveidojuši jau 100 000 e-piegādes saites. Šīs elektroniskās datu piegādes saites starp veikaliem un piegādātājiem nodrošina preču ātru un efektīvu kustību, jo visa ar preci saistīta dokumentācija – pasūtījumi, pavadzīmes un rēķini – tiek sūtīta elektroniski, bez liekas cilvēku starpniecības.

“EDI savienojums ir drošš kanāls, caur kuru tiek organizēta tirdzniecības dokumentu satiksme no piegādātāja uzskaites sistēmas uz pircēja programmatūru un otrādi, bez liekas darbinieku iesaistes. Tas dod Telema klientiem iespēju ietaupīt laiku un nodrošina, ka īstā prece tiek piegādāta īstajā vietā un īstajā laikā,” skaidro Telema vadītāja Hele Hammere. Pagājušaja, 2017. gadā Telema tīmeklī e-dokumentu aprite sasniedza 15 miljonus.

Visvairāk e-piegādes saites tiek izveidotas pārtikas un sadzīves preču tirdzniecības jomā, jo šajā sektorā partneri apmainās ar vislielāko skaitu dokumentiem un aprite ir visintensīvāka. “Piemēram piena produktu derīguma termiņš nav īpaši garš, tāpēc šīs kategorijas preces tiek pasūtītas un piegādātas katru dienu. Gluži pretēji, ķieģeļus var pasūtīt un piegādāt reizi mēnesī vai pat trīs mēnešos,” papildina Hammere. “Pārtikas un sadzīves preču tirdzniecībā EDI pielietošana ir jau kļuvusi par partnerības priekšnoteikumu, bet elektroniskās datu aprites priekšrocības kļūst arvien skaidrākas arī citās tirdzniecības jomās.”

Hammere uzsver, ka tāda mēroga e-saišu skaits ir nozīmīgs ne tikai Baltijas, bet arī Eiropas mērogā. “Eiropā ir vairāk kā 500 EDI-operatoru, starp kuriem Telema izceļas tieši ar blīvu tīmekli un lielu savstarpēju savienojumu skaitu,” stāsta Hammere.

Kas ir elektroniskā datu aprite jeb EDI?

Elektroniskā datu aprite (angl. Electronic Data Interchange jeb EDI) apzīmē dokumentu apriti, kas notiek starp biznesa partneriem elektroniski no vienas datorsistēmas uz otru. Baltijas valstīs EDI tiek visbiežāk izmantots pārtikas un sadzīves preču tirdzniecībā, lai automatizētu informācijas plūsmu starp mazumtirdzniecību un piegādātājiem. Elektroniski tiek pārsūtīti vairāki dokumentu veidi, piemēram pasūtījumi, pavadzīmes, piegādes uzdevumi un saņemšanas apliecinājumi, bet visbiežāk tomēr detalizēti e-rēķini.