UAB “Mida LT” ir ceļā uz tirdzniecības automatizāciju ar EDI palīdzību

Jaunumi

UAB “Mida LT” ir ceļā uz tirdzniecības automatizāciju ar EDI palīdzību

Lietuviešu izolācijas materiālu ražotājs UAB “Mida LT” ir uzstādījis izaicinošu mērķi pilnībā elektronizēt 80% no tirdzniecības dokumentiem līdz 2023. gada beigām. Turklāt, Milda iedrošinās savus Eiropas māsu uzņēmumus sekot piemēram un izmantot Lietuviešu EDI labo praksi.

UAB “Mida LT”, daļa no starptautiskās korporācijas TECHNONICOL, sāka izmantot Telema EDI (Elektronisko datu aprite) riisnājumus 2019. gada janvārī. Pagājis ir gandrīz gads un tagad UAB “Mida LT” direktors Justas Razmus dalās ar savu viedokli: “Tirdzniecības uzņēmumi iet procesu automatizācijas virzienā, jo tas ietekmē efektivitāti un piedāvā konkurences priekšrocības. Bez šaubām EDI ir daļa no automatizācijas, tādēļ no 2020. gada mūsu mērķis ir aktīvi popularizēt EDI mūsu Baltijas tirdzniecības partneru vidū.”

Lai arī Lietuvas valsts sektors pieprasa e-rēķinus jau kopš 2017. gada jūlija, Justas Razmus norāda, ka dažās valstīs arī B2B e-rēķini ir obligāti. “Mēs esam daļa no Eiropas Savienības un mums ir jāseko šīm norisēm. Mums būtu jāņem vērā Itālija, kas 2019 bija pirmā ES valsts, kas padarīja e-rēķinus obligātus ne tikai B2G, bet arī B2B sektorā. UAB “Tā kā Mida LT ir EDI pionieris TECHNONICOL uzņēmumu vidū, kādēļ nepielietot Telema-Mida LT labo EDI praksi arī mūsu māsas uzņēmumos?”

TECHNONICOL korporācija, lielākais hidroizolācijas un termoizolācijas materiālu ražotājs Eiropā un Krievijā, ir dibināta 1992. gadā. Pārsniedzot gada apgrozījumu 1 miljardu EUR apmērā, uzņēmumā ir vairāk kā 50 rūpnīcas 7 valstīs un produkciju eksportē uz 95 ba.